| MANEZ1 a întrebat:

Salut, vreau sa ma apuc de un sport mai exact kick-boxing sau mma ( am sali aici de unde sunt deci nu e o problema)
tin sa precizez ca nu am mai facut niciodata un sport de genul acesta
am 16 ani, 1, 80 si 70 de kg
ce ziceti de la ce varsta ar fi recomandat sa incepi acest sport?
si cand ma voi duce prima data mie rusine ca vor rade restul de mine pentru ca nu stiu da cu pumnul/piciorul
voi ce pareri aveti?
argumentati

3 răspunsuri:
| Ursul543fanatic a răspuns:

Frate.Fi atent.Un sport il poti incepe de la orice varsta. Daca zici ca ai 16 ani e numai bine pentru a incepe acest sport.Cat despre rusine sa nu iti fie pentru ca toti au fost ca tine. Daca rade cineva baga capu in pamant si continua antrenamentul.Ai incredere in tine. Ai o inaltime si o greutate perfecta pentru a incepe un soprt de acces gen. Nu te impiedica nimic Bafta!

| MANEZ1 explică:

Mersi pentru raspunsuri, dar mai vreau niste pareri!

| GrayLife a răspuns:

Am 16 la fel ca tine, sunt chiar mai scund si mai slab de asemenea si practic boxul...am parul lung si in prima zi cand m-au dus eram privit cam ciudat dar acum ma inteleg bine cu restul, daca iti plac aceste genuri de sport zic ca nu e nici-o problema sa te apuci chiar daca nu ai mai avut multe lupte de "strada" laughing inainte. Bafta!