| MANEZ1 a întrebat:

Salut, vreau sa ma apuc de un sport mai exact kick-boxing

( am sali aici de unde sunt deci nu e o problema)

tin sa precizez ca nu am mai facut niciodata un sport de genul acesta

am 16 ani, 1, 80 si 70 de kg

ce ziceti de la ce varsta ar fi recomandat sa incepi acest sport?

si cand ma voi duce prima data mi-e rusine ca vor rade restul de mine pentru ca nu stiu da cu pumnul/piciorul

voi ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
| devilmilan a răspuns:

Ai inaltime si greutate buna, varsta nu prea conteaza ci mai degraba talentul. Daca nu stii, te avertizez sa nu te sperii cand vei incepe sa primesti pumni la greu, multi se scripeaza.

1 răspuns:
| iCappy a răspuns:

Eu zic ca ai musculatura dezvoltata, si nu, nu vor rade de tine in prima zilaughing
Funda?