| BananaSuparata a întrebat:

Salut, vreau sa ma apuc te box. Imi place sa ma bat, si nu vreau sa o fac ilegal, asa ca asta e cam singurul mod care l-am gasit. INSA, in meciuri / antrenamente, iti rupi nasul ( pentru a curge mai putin sange, ca sa nu doara asa te tare ). Mie nu mi-e frica, dar ma gandesc daca doare cand ti-e rupt nasul. Vreau sa raspunda doar cei care stiu.

4 răspunsuri:
| BracKMyhay95 a răspuns:

Gandirea trebuie sa fie altfel: Intr-un meci ai sa primesti pumni peste pumni, nu e normal sa iti rupi nasul? Dar este ceva la prosteala ca iti rupe nasu din prima, daca este un antrenor cu capul pe umeri te va lasa sa ti-l rupi intr-un sparing cu el. Dor nu ai vrea ca sa ramai cu el intact si sa zicem ca te baga intr-o competitie si iti rupe acolo nasu, trebuie sa opresti lupta din cauza sangelui... PS: Eu am facut Kickboxing si este cam acelasi mod de antrenament cu boxul numai ca dai si cu picioarele si cotu (uneori).

| BananaSuparata explică (pentru BracKMyhay95):

Tu ti-ai rupt nasul? Eu intreb daca doare.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru BananaSuparata):

Da, nu doare asa tare. Nu-ti face griji din cauza nasului, fa-ti griji in privinta adversarilor!

| kbxftw a răspuns:

Nu e obligatoriu să ţi-l rupi, am amici care nici după 5 ani nu şi l-au rupt.