| Afganistanu_9917 a întrebat:

Vreau sa stiu care bate dintre Taekwondo, Box sau Lupte greco-romane. Dau fundA :X

8 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Discutabila treaba, intr-o lupta nu se ctie niciodata ce se poate intampla, insa cred ca boxerul castiga aproape orice confruntare, aici ma refer la un campion mondial la box cu unul la Tae sau greco pentru ca daca primesti un pumn in cap de la un boxer, toate gandurile si planurile din cap, ies din cap laughing

| Amorezatul a răspuns:

Amice, sunt trei stiluri diferite de lupta. O lupta orgaizata este imposibila pentru ca stilurile astea de lupta sunt total diferite si au alte elemente de punctare. La o lupta de strada, fiecare are sanse, in functie de: Experienta, Inaltime, Greutate, Agilitate, Inteligenta, viteza...sunt o gramada de factori!

| Stranik a răspuns:

Aici e discutabil, mie-imi place pankration, e super tare

| Birjaru a răspuns:

Talibanii

| Amorezatul a răspuns (pentru Birjaru):

Serios acum, cati ani ai? 13

| Birjaru a răspuns (pentru Amorezatul):

La 13 ani in Afganistan ti se da un ak 47 si esti trimis impotriva tancurilor imperialiste, deci cat e de relevanta intrebarea ta?

| Amorezatul a răspuns (pentru Birjaru):

Stiu ce se intampla in tarile estice si chiar ieri am discutat despre asta! Omul vrea sa stie care din cele trei stiluri de lupta este mai bun, in niciun caz nu este vorba de Talibani! Ma acuzi pe mine de irelevanta cand tu de fapt esti absurd si total pe dinafara! Asta imi spune ca am avut dreptate, ai 13 ani si te-ai simtit atat de ofuscat incat ai simtit nevoia sa ii acuzi pe alti de irelevanta! Frumos joc dar cam puieril!

| Manticore a răspuns:

Eu am auzit ca nici un stil de bataie nu e mai bun decat altul. Ceea ce difera este modul de predare al unui instructor sau modul de captare al elevului si aici se poate diferentia un catigator.