| RoBeRTin321 a întrebat:

Salut.Vreau sa stiu cum pot face sa am mai multa forta.Am 14 ani si sa nu aud ca esti prea mic, ca nu mai cresti etc pentru ca am un prieten de 15 ani de 1, 80 si are niste muschi de ti-e frica de el cand il vezi.Deci vreau si eu rezistenta si forta. Fara sala sau karate, kung-fu si tractiuni ca nu am unde.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De crescut mai poti creste pana la 18 -20 de ani, dar muschii si inaltimea nu se aplica la toata lumea, faptul ca prietenul tau de 15 ani este bine facut se datoreaza mostenirii sale genetice, care l-a avantajat.
Costitutia fizica se mosteneste in familie, uita-te la mama si tatal tau si vei pricepe ca vei ajunge ca ei, ori intreba-i cum erau ei la varsta ta.
Masa musculara poate creste doar daca faci ce trebuie, adica execitii fizice, nu musai sala, poti alerga pe jos (asta nu costa nimic), sau cu bicicleta cate 1-2 ore pe zi, iar de mancat proteina foarte multa, adica toate mesele sa aiba carne si vegetale multe. iar carbohidrati (fainoase, cereale) deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe internet vezi, nu auzi.

| DoltaRăzvan a răspuns:

Faci acasă exerciţii, flotări, abdomene şi multe altele.
Plus mâncat bine şi odihnă când trebuie şi cât trebuie.
Exerciţii pentru acasă găseşti pe Google.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DoltaRăzvan):

Asa faci forta? apuca-te de sah...