| Anonim13241 a întrebat:

Salutare, am o intrebare cate grame de proteine trebuie sa mananc daca merg la sala si am 60kg si 15 ani. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| mihaiwz98 a răspuns:

E bine sa consumi intre 1, 5-2g proteine pe kg.Insa nu mai mult de atat pentru ca atunci proteinele nu vor fi utilizate in constructia masei musculare ci in alte scopuri.

3 răspunsuri:
| Madalin01 a răspuns:

laughing ia dupa antrenament 2 cupe, sau dimineata si dupa antrenament, la 15 ani nu te complica cu "cate grame","cati carbohidrati" si asa mai departe. 10 grame in plus sau in minus ce mai conteaza?

| Anonim13241 explică (pentru Madalin01):

Nu am refer la prafuri ma refer din mancare cate grame ca am auzit o multime de variante ba ca sa mananc dublu grautatii mele in proteine ba ca nu ii bine atata...

| hgcl a răspuns:

Tu nu ai de unde sa stii cate grame de proteina consumi intr-o zi daca nu iti cataresti alimentele si nu stii ce mananci oh go on