| Ha0s a întrebat:

Salutare,Doresc sa raspunda persoanele cu un minim de experienta in domeniu.Deci am tot rasfoit internetul in cautarea suplimentului `perfect` pentru minelaughing. Mergand pe ideea ca sunt cam slab am cautat gainere( serious mass, gfx etc) care ma vor ajuta sa pun pe mine ceva kilograme, dar care ar trebuie consumate pe perioade minime 6 luni-1an( e cam mare perioada de consum si mi-e sa nu dau banii degeaba) asa ca am cautat si un supliment proteic din zer(am inteles ca e cel mai bun) care as fi dispus sa il iau maxim 3 luni mergand pe ideea `decat sa pun 15kg intr-un an cu un gainer mai bine sa ma conturez putin cu o proteina din zer si asa fiind slab s-ar vedea diferenta si la cateva kg in plus, + bineinteles alimentatie`.Am organismul mai rapid ca un Ferrarilaughing. Ce ar fi mai intelept sa aleg?

5 răspunsuri:
| Kettolix a răspuns:

Shaorma laughing + supliment proteic din zer. Daca nu ajunge si esti dispus sa platesti, ia gainer.

| Madalin01 a răspuns:

Niciun supliment, si nimic nu va conta la fel de mult ca mancarea. Daca mananci de 6 ori pe zi macar nu cred ca mai ai nevoie de un gainer. Oricum alea sunt facute ca sa le ia banii la clienti, da o sa pui pe tine dar mai mult de jumate va fi grasime deci nu stiu daca merita

| Ha0s explică (pentru Madalin01):

Am incercat si 6 mese pe zi, dupa a 3 a masa deja mancam foarte putin eram mai mereu plin. Am ajuns la concluzia ca 6 mese mici= 3 mese mari.

| Madalin01 a răspuns (pentru Ha0s):

Trebuie sa te fortezi putin, sa mananci de exempu mancarea preferata cat mai mult ca sa iti cresti apetitul, vei vedea ca atunci cand mananci mult vei simti nevoia sa mananci mai des trebuie doar sa te fortezi putin la inceput

| chrisr98 a răspuns:

Fa cat mai putina miscare si mananca preparate cu foarte multe calorii