| Georgian22 a întrebat:

Salutare, e buna combinatia : omega 3/6/9, impact whey si creatina, sa iau pentru activitatea la sala?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Daca vrei o proteină buna mai bine ia 100% Whey Protein Professional de la Scitec Nutrition sau Gold Whey de de la ON, pentru 15-20 lei in plus eu zic că e mai bine. A luat un prieten de la myprotein impact whey protein și am gustat, ziceai că are un gust uleios și mult mai nasol față de cele de la ON pe care le iau...să nu-ți mai zic că myprotein nu e o firma prea ok, a făcut cineva un experiment cu un pachet de produse de la myprotein și au fost cam apa de ploaie: https://www.machomen.ro/test-suplimente-my-protein

Eu momentan iau astea și îți recomand să iei și tu daca nu vrei sa dai banii degeaba, sunt de calitate și merită, simți efectul:
- Whey Gold Standard de la ON (probabil cea mai buna proteina din zer din lume)
- Omega 3 1400 de la Doppelherz sau Korill 500, 1 capsulă pe zi e suficient, sunt concentrate
- 100% Creatine Monohydrate, 300 g, Biotech USA - foarte bună creatina asta și ai cam 80 serviri din ea, îți ajunge o grămadă sau Universal Creatine pudra 120g îți ajunge cam o lună și asta o creatina super chiar dacă e așa ieftină

Amestec o cupă de proteina cu o cupa de creatina în shaker cu apă după antrenament alaturi de omega 3 și cam asta e tot...cam asta ar fi, eu mă simt super de la astea.

1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Am uitat sa îți zic că dacă ai buget mare poți lua in loc de creatina aia Muscleteh Cell Tech Hyper-Build doar că nu o poți amesteca cu proteinele deoarece au aromă, le bei separat.