| CrystyJR002 a întrebat:

Salutare, Fac sala de aproximativ 6 luni in care de cand am inceput am fost pe bulk(surplus caloric) mancam aproximativ 3000 calorii iar pana acum nu am crescut aproape deloc chiar daca am ajuns de la 65 la 78 kg, cate calorii ar trebui sa mananc pentru a crește in masa musculara si in greutate? Inca mi se mai vad foarte putin unele oase.Tin sa precizez ca am 16 ani 1.80 si 78 kg metabolism rapid

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu s-ar zice ca ai metabolisul asa rapid, odata ce ai pus 13 kg in doar 6 luni, dimpotriva, metabolismul lenes, odata ce a asimilat atat de mult.
Ma rog, daca vrei sa te ingrasi, tine-o tot asa, dar ar trebui sa intelegi ca la 16 ani si 1.80m este bine sa te opresti la 78kg.