| Xerxess97 a întrebat:

Salutare la toata lumea.Am 8 luni de cand fac sala.(Sala la care merg eu este facuta de mine, toate fiarele le-am colectionat de la anumite piese de motoare de masini si tractoare).Am 15 ani, 1.70 si 84 kg.Eu nu trag de fiare pentru a ma perfectiona ..sa am 8 cuburi pe abdomen si sa se cunoasca muschiul, trag pentru a ma face mare...gen Sandu Lungu asa Bulky-Body.Si as vrea sa imi lasati niste exercitii pentru marire, cate serii cate repetari si cele mai bune exercitii pentru marire..nu vreau pentru definire.Multumesc astept cu nerabdare raspunsurile voastre.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Alea clar, iti spun din experienta. In plus mai fa mersul fermierului si ramat cu gantera.

Si o alimentatie speciala, diferenta intre "masa" si "definire" se face din alimentatie NU din exercitii.

Ce alimentatie ai acum?

| Xerxess97 explică (pentru Cosmin86):

Manac zilnic de 5 ori pe zi orice gasesc, parintii mei nu stiu ce sa mai imi faca de mancare, spun ca s-au speriat

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xerxess97):

Nu e ok "orice gasesc", ai nevoie de o alimentatie bogata in proteine si carbohidrati ( cand pui muschi ), sau de o alimentatie si mai bogata in proteine dar SARACA in carbohidrati atunci cand faci definire.

http://www.cristianmargarit.ro/2011/02/antrenament/masa-vs-definire

| Xerxess97 explică (pentru Cosmin86):

Poi sti..eu sunt de la tara am gradina am pui gaini porci si aproape in fiecare saptamana mami baga in oala sau pe gratar cate un pui.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xerxess97):

"mami"?

cati ani ai? esti nascut in 97?

| Xerxess97 explică (pentru Cosmin86):

Da.Am specificat sus varsta inaltimea greutatea.