| XtremeOne a întrebat:

Salutare. Ma numesc Alex si sunt din Ploiesti. Am aproape 15 ani si o conditie fizica destul de buna. Vreau sa ma apuc de parkour insa ca orice incepator am nevoie de sfaturi si eventual de persoane care ma pot ajuta. Asa ca daca sunteti din Ploiesti si ati vrea sa ma ajutati si pe mine cu sfaturi si alte chestii, va sunt recunoscator happy

2 răspunsuri:
| Weider a răspuns:

Parkour e sport de maimulte, trebuie sa ai brate puternice ca sa sari de la un copac la altul. Mai bine alege skateboarding sau bmx. Uita-te la un documentar despre maimute, vezi cum apuca sa prinda o creanga si dupai se balanseaza putin ca sa aiba viteza de a sari ca sa ajunga la un alt copac.

| XtremeOne explică (pentru Weider):

Sincer raspunsul tau nu ma ajuta cu absolut nimic...ms oricum