| SCG8 a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa fac Parkour si am nevoie de niste sfaturi sau tutoriale din partea voastra..deci cum ar trebui sa incep, ce sa fac (chestii de genul asta)? Cine ma poate ajuta primeste funda big grin

4 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

E un sport foarte periculos si pe langa agilitate iti trebuie forta si conditie fizica. Din tutoriale pe net nu o sa inveti mai nimic, e cu totul altceva cand te invata un profesor si e acolo cu tine sa iti demonstreze si sa te corecteze, daca nu exista un astfel de profesor prin preasma ta imi pare rau, dar nu cred ca ai sanse sa inveti.

| SCG8 explică (pentru AlexL28):

Am un "profesor" care ma invata, dar vreau sa primesc si niste sfaturi

| AlexL28 a răspuns (pentru SCG8):

Bine atunci, uite un sfat:
Persevereazawinking

| GlamKitty a răspuns:

Salut! In ceea ce priveste parkour, poti sa iti rupi gatul si orice. Dva totusi vrei sa te rostogolesti in aer, du.te la o trambulina cu care esti legat de maini (ca sa nu cazi) si poti exersa rostogoliile acolo. Si daca vrei sa incerci asta fata trambulina, ia.ti o asca de protectie. Ai grija la spatele tau sa nu cazi si sa ai probleme toata viata. Ai grija ce faci, multa bafta