| DraghiciCristian a întrebat:

Salutare,ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat in legatura cu niste flotari, pot sa fac 5 corecte, 3 serii..la a 4-a deja ma lasa mainile, ar trebui sa fac asa in fiecare zi iar in timp sa cresc la ele, 5 4 serii si tot asa?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu, ar trebui sa ai si zile de odihna. Muschii se dezvolta si cresc ( si odata cu asta si forta ) in zilele de odihna.

Fa intr-o zi flotari ca lumea ( inclusiv cu mainile apropiate, cu bataie, cu aplecare alternativa spre fiecare mana, etc. ), la rupere, si apoi 2-3 zile pauza, timp in care mananci si te odihnesti. Asa faci forta