| DraghiciCristian a întrebat:

Salutare,numele meu este Cristi si vreau sa ma apuc si eu de flotari ca baietiilaughing,si nu prea stiu cum sa incep, am un prieten care facea 200 de voie, pe serii sau ceva de genul.Ma puteti ajuta si pe mine cu un program ceva,va rog, pot face 5 corecte atat.

Răspuns Câştigător
| trisoru a răspuns:

Altii fac doar 2, nu asta e important, hai ma fratilor, 5 la zi? 5 maine 5 poimaine? asta inseamna 10 secunde de "lucru" pe zi...incepe cu serie de cate 10, asta inseamna 10 consecutiv, 30 secunde pauza, iar 10, daca nu bagi macar 3 serii a cate 10 repetari in primele zile nu ajungi nicaieri, eu faceam 2 frate si eram gata ca bateria, azi fac 400 zilnic impartite in 20 serii, poti face si 1000 ca nu ajuta cu nimic, important e sa respecti seriile si pauzele, bafta (apropo, ia-ti 2 gantere daca nu macar una de 10 kg, te ajuta enorm)

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

O data pe saptamana e suficient.

in celelalte zile, lucrezi celelalte grupe, e stupid sa faci doar flotari si sa lucrezi doar piept+triceps

| rafa1987 a răspuns:

Pritenas du-te la o sala si baga mare alimeteazate bine, ajutate cu niste produse si nu ai sa regreti, flotari acasa sunt pentru pustaniwinking

| AndreiiDr a răspuns:

Eu zic dupa parerea mea ca trebuie sa o iei incet in fiecare zi azi faci 5, maine faci iarasi 5 si ridici miza in fiecare zi ..numai asa poti sa ajungi la perfectiune in timp si multa rabdare ca nimic bun nu vine repede. sper ca te-am ajutat