| Assce a întrebat:

Salutare, merg la sala de ceva timp si ma intrebam daca e bine sau nu sa fac exercitii acasa cu greutati 1-2kg in zilele in care nu merg acolo, are vreun efect?

4 răspunsuri:
| Neworder21 a răspuns:

Nu are nici un efect si faci numai mai rau. Trebuie sa ai un program in dependenta de grupele de muschi pe care vrei sa le dezvolti. Sunt zile in care mergi la sala si sunt zile in care MUSCHII SE ODIHNESC, se RESTABILESC. e o prostie sa faci exercitii cu greutati de 1-2 kg.

ps. la urma urmei macar 5-7.

| Neworder21 a răspuns:

Am uitat sa intreb: esti fata sau baiat? )
si cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce faci? Ori te duci la sala ori lucrezi acasa? Cand nu mergi la sala, inseamna PAUZA. Poti de exemplu juca football, sa inoti sau alte activitati cardio, dar la intensitate scazuta.
Deci ori e zi de pauza ori tragi de fiare, indiferent de greutate. Eu zic sa respecti zilele de pauza asa cum le respecti si pe cele de antrenament.
Si ca efect: antrenezi o grupa antrenata. Ce crezi ca iese? straight face

Deci nu e bine. happy Sfatul meu.

| Knife00 a răspuns:

E inutil 1-2 kg, si cum zicea si bullshit, ori e pauza ori e antrenament. Pai, ce facem?