| ok231s a întrebat:

Salutare.Sunt baiat am 1, 69 am 45 de kg si 13 ani.Stiu sunt destul de slab dar planuiesc sa ma ingras. Daca vreau sa ma inscriu la mma/kickbox si sa mai particip la meciuri ma vor primi cu acest fizic? Eu oricum planuiesc si incerc sa consum cat de multe calorii zilnice pentru ingrasare dar vreau sa aplic si la un sport de contact de genul.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu de ce va faceti griji la 13 ani ca aveti 45 de kg, vrei sa fii ca "animalele" alea dopate cu fast food care la 13-14 ani au deja +90 de kg?
Iti zic eu ca nu!
Oricum dupa o anumita varsta o sa mai iei kg pe tine! Si doar cei care fac sport si mention o dieta adecvata resusesc sa nu se ingrase dupa 30-40 de ani de exemplu!
Deci stai fara griji!

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa te ingrasi trebuie sa afci un singur lucru: sa manaci cat mai multe calorii!
Sportul nu ingrasa, dimpotriva, in majoritatea cazurilor slabeste.

| Hyperion7 a răspuns:

Posibil sa da, tu încearcă.
Și btw, ca sa te îngrași, nu mai bine faci tu sala?
Pe langa că o să arăți mai bine decât majoritatea, o sa te simți și mai bine in propriul corpwinking

| DorinaK a răspuns:

Te primesc. Se vor antrena pe tine.