| LordCristobal a întrebat:

Salutare TPU!
Ce parere aveti despre comentatorii de fotbal din Romania?
Nu vi se pare ca comenteaza aiurea meciurile si nu transmit nicio emotie telespectatorului?
Gen de la Ilie Dobre sau Cristian Topescu nu prea am mai avut comentatori buni.

Răspuns Câştigător
| ReddY25 a răspuns:

E adevărat ce ai scris dar asta e realitatea(situația) în care ne aflăm. Tot ce putem face e să mergem înainte sau să dăm televizorul pe mut dacă nu ne place comentariul.Altfel se vede meciulwinking

| ReddY25 a răspuns (pentru ReddY25):

Oricum sunt cu mult în urma celor de top,"poeții fotbalului" dacă i-aș putea numi astfel

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Comentariile sportive nu trebuie sa transmita emotii nimanui, doar sa comenteze evenimentul sportiv care se intampla in acel moment!

| Patrganel a răspuns (pentru Violleta2022):

Realizezi ce vorbesti femeie?

| sabin89 a răspuns:

Dar ce zici de ideea de a pune și femei să comenteze?

| LordCristobal explică (pentru sabin89):

Nu cred ca ar fi bine sa comenteze femeile.Nu zic asta ca as fi misogin dar cand a comentat Ioana Cosma la campionatul european de anul trecut a fost dezastru.

| blackann a răspuns:

Bataie de joc...eu ma uit fara sonor.

| timidu89 a răspuns:

De ăștia de la TVR zici? Aia buni ii are Telekom parca, Eurosport îmi plăcea când transmitea bpl. Și de la digi îs slabi, mai bun e Mironica.

| LordCristobal explică (pentru timidu89):

Da ma refeream la cei de la TVR si Digi.De cei de la Telekom nu zic nimic ca nu i-am mai auzit demult fiind ca am abonament la Digi.
Dar nici de Mironica nu imi place, mi se pare ca comenteaza aiurea de multe ori si pe deasupra e si mitocan.
Cel mai bun comentator roman mi se pare ca e unul care conenteaza meciuri din liga a doua care la un meci Buzau vs Otelul Galati zicea ca e gol de Sampion League.)))))))))

| Kaonashii a răspuns:

Ba da eu nu suport sa-i mai aud ma uit pe mut

| floareaalbastraa25 a răspuns:

Ce emotie sa transmita ei, daca tu nu esti captivat de meci?!
eu cand ma uit si "sunt acolo cu ei" nici nu mai aud comentatorul.
nu ti place da televizorul pe mut, dupa nu mai are nici un farmec oricum (daca nu auzi "o voce acolo")

| LordCristobal explică (pentru floareaalbastraa25):

Ba de obicei sunt foarte atent la meciuri dar cand vii de la munca automat iti vine sa adormi la meciuri si in situatii dim astea e nevoie de un comentator care sa te tina treaz sau de un joc dinamic din partea ambelor echipe.