| adelyn9811 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am 15 ani, 60 kg si 1, 83 cm si vreau sa ma apuc de culturism...
As vrea sa-mi spuneti ce ar trebui sa mananc si ce exercitii trebuie sa fac pentru marirea masei musculare (piept,biceps si triceps,abdomen,spate,trapez, umeri...etc.) si vreau sa stiu daca e bine sa folosesc calciu, si vitamina Chee hee?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Ce aveti toti cu culturismul? Esti sigur ca nu confunzi mersul la sala (fitness) cu culturismul (sport de performanta... daca se poate numi asa)?

Cat despre masa musculara e netu plin si numai eu cred ca am raspuns la pe putin 10 intrebari aproape identice cu a ta. cauta in raspunsurile melewinking

3 răspunsuri:
| adelyn9811 explică:

Nu stiu cum sa caut, te-as ruga sa-mi lasi un raspuns, oricum ai funda big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru adelyn9811):

Pana iti raspunde el, vezi aici :

www.culturism.ro

Gasesti alimentatie, antrenamente, exercitii, suplimente, forum de discutii, jurnale personale, etc.

In sportul asta trebuie sa citesti, daca vrei rezultate.

| adelyn9811 explică (pentru Cosmin86):

Iti multumesc Cosmin happy!