| Mod3rnz a întrebat:

Salutare tuturor! Fiindca primavara a sosit, as dori sa imi cumpar o bicicleta. Dupa cateva cautari un model de mountain bike mi-a atras atentia : ROCKRIDER 5.1 C1 2011. (de pe siteul http://www.decathlon.ro/RO/rockrider-5-1-c1-2011-1752365 38/, frecventez acest magazin). Este hardtail (cu suspensie numai pe fata), deci bun si pe asfalt si pe carari. Vreau sa-mi spuneti parerile voastre despre aspect, performante, poate si chiar alte recomandari dar pana in limita de 900 lei. Va rog frumos sa fie raspunsuri serioase.
P.S. Nu doresc un full supension din motive diverse (principalul ar fi pretul). Multumiri anticipate.

1 răspuns:
| zxcv a răspuns:

Iti recomand o Kona Bike! Suspensie fata, frana fata/spate pe disc! Schimbator fata/spate dintre cele mai bune modele! 21 de trepte! Cadru extrem de frumos! Uite un link sa-ti faci o idee:http://www.google.ro/......tp?/imgres Pretul este mai ridicat, am unprieten care are o astfel de bicicleta! Dar, cere in jur de 1800 lei! Sub 2000 de lei, nu o gasesti nici la mana a 2!