| anonim_4396 a întrebat:

Saluttt! Acum cateva zile mi-am luat o haltere de 4kg. Imi puteti da exemplu de exercitii care le-as putea face pentru a dezvolta muschii? si in cat timp se rezolva si se vede diferenta?

Răspuns Câştigător
| FitnessTrainer a răspuns:

Ok. Ca sa faci macar ceva muschi, iti trebuie o pereche de gantere reglabile si pentru haltera aia niste discuri (sper ca e reglabila laughing ). Cand ai astea, poti sa-mi lasi un mesaj sa-ti spun mai multe.
P.S.:Tot mai bine ar fi sa mergi la sala.

8 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Cu 4 kg? niciodatalaughing

| FitnessTrainer a răspuns:

Haltera sau gantera? Oricare ar fi, la 15-16 ani ai tai (am vazut ca ai intrat la liceu de curand) nu ai ce sa faci cu 4 kg.

| FitnessTrainer a răspuns:

Adi, am vazut ca mi-ai trimis un mesaj privat, sunt membru junior si zice ca nu pot raspunde. In legatura cu mesajul... Cati ani ai, ce inaltime si ce greutate? Esti gras, normal, sau cu patratele?

| Hhwswas a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Am 15 ani, Am 1.72 thinking 56 kg (normal)

| Hhwswas a răspuns (pentru Hhwswas):

Scuze ca am raspuns asa greu.:p

| Hhwswas a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Ok. cred ca las astea. Ma duc la sala.rolling on the floor)
Btw. Multumesc pentru ajutor!

| FitnessTrainer a răspuns (pentru Hhwswas):

N-ai pentru ce. Bafta. Citeste articolul asta pentru ajutor http://www.culturism.ro/......tenta.html
Dar creste cantitatea de carbo la 3 g/kilocorp deoarece esti ectomorf.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru Hhwswas):

Ok. Ca sa faci macar ceva muschi, iti trebuie o pereche de gantere reglabile si pentru haltera aia niste discuri (sper ca e reglabila laughing ). Cand ai astea, poti sa-mi lasi un mesaj sa-ti spun mai multe.
P.S.:Tot mai bine ar fi sa mergi la sala.

| FetincaFlorynel a răspuns:

Punete in pozitie culcat, mainile si picioarele drepte.
Ridici usor halterele deasupra capului(mainile intinse bine), iar piciorele le rici de fiecare data cand faci ridicari de haltere.
Muschii o sa fie viibili in 3-7 saptamani, depinde si cate exercitii faci.