| Balan_Marian_1997_D8Mk a întrebat:

Se merita sa cumpar acest produs daca vreau sa ma duc la sala : http://www.pronutrition.ro/creatine-pro-mass/ : Ma refer oare imi da rezultate in scurt timp sau e de mantuiala?!

10 răspunsuri:
| Otto19 a răspuns:

Apa de ploaie, cu timpul da va da rezultate dar nu din primele luni te asigur

| heracles a răspuns:

N-ai pe ce da banii, parerea mea daca tot vrei sa mergi la sala, sa folosesti, mancare naturala, dale-n colo de suplimente, poti folosi banane naturale, poti sa bei lapte de la dozator,, albus de la oua, piept de pui, branza, telemea, fructe, legume.Sunt mult mai sanatoase.

| Cosmin86 a răspuns (pentru heracles):

Lapte? de cand naiba ajuta laptele muschii? si sa nu-mi spui ca-l bei pentru calciu, ca asta e alta cretinitate.

p.s.: suplimentele NU inlocuiesc ce-ai enumerat tu acolo, ele suplimenteaza... si cand iei suplimente trebuie sa mananci mult si variat.

| heracles a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin86 te-ai trezit vb asa din auzite sau experienta, eu vb din experienta nu din auzite.ciao

| heracles a răspuns (pentru Cosmin86):

Suplimenteza corect, dar daca proteinele,hidratii de carbon, glucide,lipide,vitaminele si mineralele si-le poate procura din alimentatia de zi cu zi,nu mai este nevoie de nici o suplimentare,de aceea i-am scris decat s-a de-a banii pe prafuri mai bine sa foloseasca alimentatie naturala,organismul isi i-a din alimentatie cat i este necesar, restul il depoziteza te miri pe unde, pe la burtica, pe la solduri, pe la inima, pe la picioare, adica mai pe scurt tesut adipos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru heracles):

1. Invata sa pui o cratima...

2. Din ce experienta vorbesti? 10 ani de sala si nutritie?

| heracles a răspuns (pentru Cosmin86):

Acum faci si pe profesorul, super, dar mai intai invata si tu care sunt produsele care contin proteina, si dupa aceea mai discutam.nu mai pleca urechea la ce zic altii, eu fac acasa exercitii fizice cu propria greutate a corpului, nu-mi trebuie nici o sala si nici sfatul (nutritionistilor) caci majoritatea habar n-au, au aparut ca ciupercile si i-si dau si ei cu parerea, mai era un tip nu mai stiu cum il chema care tot aparea pe la tv, si dadea sfaturi romanilor ce si cum sa manance, si dupa catva ani a dat ortul popii, laughing

| heracles a răspuns (pentru Cosmin86):

Am eu cunostinte de la nutritionist in adevaratul sens al cuvantului, nu din astia facuti la norma, aparuti dupa noapte.Tii minte ce a spus Hipocrate daca ai auzit de asta.Hrana sa fie medicament si medicamentul hrana.

| heracles a răspuns:

A si apropo, tot pentru Balan_Marian_1997_D8Mk viteminele le poti gasi si in miere dar amestecata cu propolis, si poti folosi si cereale in alimentatia ta, nu trebuie neaparat proteina animala, poti manca si proteina animala dar poti manca si cereale care contin proteina vegetala, le amesteci cu iaurt si o sa fie bune.Si apropo decat sa dai banii la sala mai bine faci acasa imbini exercitile dinamice cu cele statice, si garantez ca o sa ai rezultate, mai ales daca faci tractiuni, da rezultate mai bune decat unul care trage la fiare.acum pti mege si la sala si faci tractiuni acolo, dar decat sa dai banii si pe acolo, mai bine faci acasa, eu unul fac acasa si nu folosesc nici un praf, nu stii ce contine, poate o fi bune, poate nu, habar n-am.deci ti-am spus proteinele se gasesc si in lapte,albus,nuci, piept de pui, muschi de vita sau porc, ficat, sau cereale, fibrele si carbo-hidratii se gasesc si in prune, banane, nuci, ananas, e.t.c iar vitaminele asa cum am spus in miere dar amestecata neaparat cu propolis.Si poti manca si legume si fructe, eu stau la casa si i-mi permit sa mai mananc si sfecla rosie, te ajuta si la inima, plus ca contine si vitamine, nu stiu cat te ajuta prafurile la inima.Eu unul prefer totul natural si nu prafuri amestcate

| heracles a răspuns:

Pt.Cosmin86, deci, daca te consideri deasupra unui profesor, inseamna ca ai ajuns la rang de maestru pt.dezvoltarea fortei prin exercitii fizice ca in arte martiale, un fel (bruce-lee)dar eu cred altceva, tu la 95 de kg(90 kg slanina si 5 kg oase?)cand faci tractiuni de fapt tragi bara in jos, cred ca intra in pamant, nu ca te ridici tu deasupra ei, si inca ceva daca nu faci tractiuni intr-o mana atunci, esti degeaba, te bagi in seama si tu pe aici.Eu nu fac tractiuni intr-o mana inca, e adevarat ca nu am kg tale si nici nu-mi doresc, dar am cunoscut un tip care face rtactiuni intr-o mana, ala da maestru, macar a inteles ceva din exercitile fizice, nu tu care nici macar habar n-ai ce contine laptele, esti de rasul curcilor, stii cum se z\ice geaba ai muschii daca n-ai cap.