| NicklausMikaelson a întrebat:

Sfaturi pentru un incepator de sala?
Vreau sa ma duc la sala sa in pricipal sa slabesc, si abia apoi sa lucrez grupele de muschi ca sa "Ma umflu ".
Mentionez ca am 15 Ani : 1.95 Inaltime si cam 90-95 Kg
Multumesc Anticipat.

2 răspunsuri:
| Rau1Alberto a răspuns:

Părerea mea este că e o porcărie ce zici.
Adică prima oară să slăbești și apoi să pui masă?
Nu mai bine te folosești de kg în plus să pui masă și apoi să definești?
Eu mereu am avut kg în plus așa ca am băgat prima oară masă, apoi am început să definesc.
E complicat să îți schimbi alimentația de la cea de slăbit la cea de creștere în masă.

| Cosmin86 a răspuns:

Documenteaza-te serios : www.culturism.ro

Ca sa slabesti elimina carbohidratii, consuma proteine si grasimi.

Apoi cand incepi sa pui muschi, incepi sa consumi carbohidrati la greu.

Treci la citit, ai multe de invatat.