| AndreiBolos a întrebat:

Mai intai definire sau depunere a masei musculare? Nu doresc sa ma umflu ca un culturist, vreau doar o evidentiere a grupelor de muschi. Vreau sa lucrez zilnic acasa.
Care este greutatea ideala a ganterelor pentru inceput? Si ce exercitii se fac in primele zile?
Am 1.78 m inaltime si 73 kg. (17 ani)
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai fara perioada de masa, CE sa definesti?

definire = arderea grasimii care acopera muschii. Cu cat arzi mai multa grasime, cu atat se vad muschii mai bine si mai fibrati ( daca ai ).

Si termina cu "antrenament zilnic", asta e o prostie de copii mici, muschii se dezvolta in zilele de pauza, NU cand ii lucrezi.

Si inca ceva, du-te la sala, acasa pierzi vremea. Cu antrenamente acasa o sa ramai un copil firav.

p.s. : ai o alimentatie bogata in proteine? sau mananci ciorbe si ce face mama ta prin casa? ca fara alimentatie speciala, nu faci nimic nici cu cele mai tari exercitii