| vodami92 a întrebat:

Spania a fost eliminata in sferturi de Maroc! Ce credeti ar fi avut vreo sansa Spania?

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Eh, așa e-n...era să zic în tenis. Așa e-n fotbal. Balonul fiind rotund, nu știi niciodată unde nimerește.

| Drimmero a răspuns (pentru sabin89):

Nu e nicio surpriza, au un lot subtirel de tot, un antrenor fricos si limitat, a lasat acasa fotbalisti care meritau sa fie in lotul final, luand in schimb niste fotbalisti mult mai slabi, nu aveau cum sa aiba viata lunga la acest mondial cu asemenea lot, sa zica bogdaproste ca au trecut de grupe cu lotul si jocul pe care l-au avut, o echipa mediocra.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spania? tripla campioana europeana, campioana mondiala si cu cel mai puternic campionat de fotbal din lumea sa fi avut vreo sansa in fata Marocului? ZERO. Ii baeam si noi.

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

Spania cel mai tare campionat? Ia-o mai usor, de vreo 3-4 ani sunt depasiti autoritar de Anglia la coeficientul UEFA (pe cifre), sezonul asta Anglia are 4 echipe in optimi in ucl, Spania doar una, pe Real care se dueleaza cu Liverpool, deci mai usurel cu afirmatiile de genul, vremea spaniolilor a apus.

Răspuns utilizator avertizat
| vodami92 explică (pentru DracuIa):

Ar merita sa i-a mondialul din qatar! avand in vedere ca la euro 2020 au terminat doar pe locul 2!

| vodami92 explică (pentru DracuIa):

Vorbesc desigur de Anglia!

| johnnny123 a răspuns:

Care este rostul acestor întrebări? Nu de alta, dar văd că ai pus trei întrebări pe același format.

Ce sens are ca la finalul unui meci să întrebi dacă echipa pierzătoare "ar fi avut vreo șansă"? Orice echipă care intră pe teren are o șansă, altfel sportul nu ar mai avea niciun sens.

Dar din momentul în care meciul se încheie, "șansele" devin irelevante, iar singurul lucru care contează este rezultatul. Discuția despre șanse are sens numai înainte de meci, nu după.

Răspuns utilizator avertizat