Janina
| Janina a întrebat:

Spre rusinea mea nu reusesc sa invat sa merg pe role.
Aveti ceva sfaturi pentru mine?

Răspuns Câştigător
| ThEKiDDuTz a răspuns:

Sall. 1 e sa iti echilibru, 2.nu tine picioarele prea apropiate, 3 cand mergi lasate putin pe piciare tine genunchi putin strambi, 4.incearca sa nu iti alunece rola in spate pune presiune pe mijlocul piciorului si in fata. 5cand mergi nu duci piciorul in fata cum ai merge ul duci doar putin si pe urma dai piciorul putin spre stanga putin spre dreapta, ca sa poti sa dai piciorul inapoi in spare 5.Bafta Sper sa-ti fi fost de mare ajutorwinking

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ia-ti protectoare (cotiere, casca, etc). si de cazut o sa cazi, e normal, te ridici si mergi mai departe. repetitia e mama invataturii. stai flexata putin pe fata si tine centrul de greutate pe mijlocul rolei nu pe glezna.

| summer12 a răspuns:

Eu nici pe bicicleta nu stiu straight face

Janina
| Janina explică:

Mie imi e frica de cazaturi si nu am curaj sa dau drumul la mana cui ma invata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine te de o bara de ceva si invata cum sa dai din picioare
nu sta dreapta ca te poti duce pe spate happy
eu am dormit nopti intregi pe burta de la zecile de cazaturi

| ElHuron a răspuns:

Eu am invatat cu ajutorul unui prieten. El era cu bicicleta si eu cu rolele. Ma tineam de saua lui pana ce invatam sa tin piciorul drept iar apoi imi dadeam drumul si mergeam singur. Cel mai greu mi s-a parut la curbe si franare. Franarea o inveti din reflex si din nevoie, in primele zile vei frana cu fundul de asfalt. Curbele le inveti cel mai greu dar sunt sigur ca vei reusi!

| bogo93 a răspuns:

Cel mai usor e sa inveti fara sa fii ajutata.Inveti mult mai repede:chiar daca mai cazi oleaca. trecetongue sper sa te fi ajutat

| marius10000 a răspuns:

Mai intai trebuie sa te ajute cineva sa iti ti echilibru, dupa aia de abia incerci sa patinezi putin pana iti dai drumul dupa aia esti profesionist big grin

| aaadddee95 a răspuns:

Prima data e sa te inveti cu cazaturile, dar incetul cu incetul te inveti sa iti ti echilibrul si sa inveti cum sa dai din picioare.Si mie mi-a fost teama la inceput dar acum e totul ok si sunt fericita ca am incercat si ca acum stiu sa merg pe role.