| smecheriyee a întrebat:

Spuneti-mi la ce sunt bune proteinele si la ce ma ajuta aminoacizii. Ce sa mananc mai exact sa cresc masa musculara?

1 răspuns:
| SiLaS a răspuns:

Aminoacizii sunt proteina descompusa, daca iei aminoacizii ca si supliment, nu te vor ajuta mult mai mult decat proteinele doar ca se asimileaza mai repede.Ca sa poti creste in masa musculara trebuie sa ai o alimentatie bogata in proteine, cel putin 2g proteina/kg corp iar carbohidrati 4-5, suplimentele te ajuta de exemplu daca nu reusesti sa consumi 2g proteina/kg corp iei un concentrat proteic, daca nu reusesti sa consumi carbohidratii necesari iei un weigh gainer, este simplu.