| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog, e bine sa iei masa dupa antrenament? mersi

Răspuns Câştigător
| xCrazyWolf a răspuns:

Nu nu e bine, E FOARTE IMPORTANTA! Iti trebuie o masa neaparat la 30-60 min dupa antrenament. Carbohidrati+ proteine, de ex orez cu pieptu de pui/ muschi de vita

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde, ce antrenament ai?

| Petru199 a răspuns (pentru Cosmin86):

Alergari, greutati,...

| Nicu17 a răspuns:

Da doar ca masa sa fie bogata in proteine ex cartofi produse lactate... nici intr-un caz grasimi. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nicu17):

De cand sunt cartofii bogati in proteine? Si grasimile sunt importante, depinde de antrenament. Lactate in niciun caz, au proteine cu absorbtie lenta.

Esti un copil mic de vrei funda?

| Petru199 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu eu vreau sa mai slabesc un pic si cred ca acum n-am nevoie de grasimi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Petru199):

Ti-a raspuns bine denis happy
Depinde, de grasimi sanatoase ai nevoie oricand. Grasimi sanatoase = masline, ulei de masline, peste oceanic ( somon ), unt de arahide, etc.

Eu am folosit grasimi cand eram in perioada de slabire si nu m-a afectat deloc, chiar te ajuta, fiind o sursa importanta de energie. Dar grasimi sanatoase, nu porcarii gen porc.

| Petru199 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mia nu-mi plac maslinele de loc oricum mersi de sfat