| anonim_4396 a întrebat:

Steroizii umfla muschii doar asa de design? In forta nu se cunosc? Ofer funda + vot

22 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Obligat....creste masa, creste si forta...

| Rosiilabucata a răspuns:

Steroizi modelea forma muschiului si accelereaza bataile inimii cand ridici greutati(de asta poti sa ridici mai mult) is foarte daunatori.Forta? poate smiti tu ca esti mai puternic dar nu vei fi, de la steroizii poti fi o bomba cu ceas.Mai bine faci muschi pe propria ta forta.

| greyhound a răspuns:

Vorbind strict de performante, steroizii sunt dati dracu'. Nici nu-i de mirare ca multi dintre cei care folosesc, devin dependenti. Dar vin la pachet cu prea multe nasoale astfel ca nu sunt recomandabili

| AcidBoy a răspuns:

Sincer steroizii te 'infrumuseteaza; pe moment dar gandeste in perspectiva, gandeste-te la batranete cum o sa arati cu pielea lasata si muschii atrofiati si slabiti happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru AcidBoy):

Uita-te in parcurile noastre, 90 % din batrani au pielea lasa si n-au luat steroizi in viata lor.

Termina cu aberatiile, pielea lasata NU e de la steroizi, steroizii au cu totul alte efecte negative.

| AcidBoy a răspuns (pentru Cosmin86):

Si scuza-ma ca 'aberez; cum zici tu dar pe vremea lor cand au fost adusi si multi barbatii de atunci au luat si crede-ma ca asa reactioneaza corpul., ..Domnule doctor happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru AcidBoy):

Stallone si Arnold au luat steroizi si la 65 de ani arata foarte bine ( fibra, patratele, tot tacamul ).

Steroizii te afecteaza foarte diferit, documenteaza-te si tu

| AcidBoy a răspuns (pentru Cosmin86):

Vedetele au stilisti care nu i lasa sa se 'dezumfle' cum se zice pentru ca ei au o armata de nutritionisti antrenori si alte persoane care au grija de ei, dar un om obisnuit? smug mai documenteaza-te si tu

| Cosmin86 a răspuns (pentru AcidBoy):

Ok, arata-mi un singur articol STIINTIFIC care afirma ca te "desumfli" dupa steroizi.

Sunt peste 50.000 de studii stiintifice pe steroizi, din ultimii 60 de ani, arata-mi UNUL SINGUR care sustine ce-ai zis

| AcidBoy a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu imi sta in fire sa arunc un articol fara al dovedii deci, http://www.youtube.com/watch?v=O0ZQ0NnlsTU

| Cosmin86 a răspuns (pentru AcidBoy):

Nu zice nimic de piele lasata de la steroizi, zice de celelalte efecte ( de care am zis si eu)... si nici macar nu e articol stiintific, ci o stire

Singurul exemplu e greg valentino, care a luat synthol ( care nu e steroiz ), pana i-au explodat muschii

| AcidBoy a răspuns (pentru Cosmin86):

Si tu ce crezi ca se intampla daca intrerupi steroizii tu ce crezi ca se va intampla? Sa fim seriosi straight face

| Cosmin86 a răspuns (pentru AcidBoy):

Cunosc vreo 5 oameni care au intrerupt de ani de zile si nu are niciunul pielea lasata.

Nu valoreaza DOI BANI ce cred eu sau ce crezi tu, conteaza doar ce e demonstrat stiintific.

Stereoizii au foarte multe efecte negative, dar NU lasatul pieleii

| AcidBoy a răspuns (pentru Cosmin86):

Organismele reactioneaza diferit dar in cele mai multe cauzuri se lasa si pielea crede-ma pentru ca tesuturiile normale se transforma in tesuturi adipoase

| Cosmin86 a răspuns (pentru AcidBoy):

"tesuturiile normale se transforma in tesuturi adipoase", orice carte de anatomie iti arata clar ca O CELULA NU SE TRANSFORMA in alt tip de celula, e o chestie de baza

http://www.cristianmargarit.ro/2011/02/antrenament/masa-vs-definire

"Muschii nu se transforma in grasime si nici grasimea in muschi."

| AcidBoy a răspuns (pentru Cosmin86):

Auzi eu sunt cu chimia nu cu Biologia laughing Dar revenind sa zicem ca ai dreptatea desi eu asa stiam poate am geresit, dar sa ajungem la un consens steroizi au mai multe efecte negative decat pozitivewinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru AcidBoy):

"steroizi au mai multe efecte negative decat pozitive", asta am sustinut si eu mereu happy

| AcidBoy a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma bucur ca am ajuns la un consens

| Anoooooonim a răspuns:

Baga daca vreiwinking. Se cunosc foarte bine si in forta. te umfla si daca nu stii sa ii iei normal ca dupa te dezumfla. ia cu tratament de revenire ca n-o sa te desumflii daca te tii de salawinking

| CoriiCorin a răspuns:

Ii umfla, doar pe moment. Dupa care nu mai iei creatina sau ce iei, o sa fii ca o leguma.Iti recomand sa nu iei steroizi pentru ca o sa iti afecteze mult viata.Cel mai bine fa-ti conditie fizica pe propriile puteri. Sper ca ti-am dat un sfat bun.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CoriiCorin):

Esti idiot? Vorbea de steroizi, NU de creatina.

Si ca fapt divers si TU iei CREATINA ZILNIC.

Creatina se gaseste in carne, peste, etc.

Si nu, nu ai dat un sfat bun, ai dat un sfat idiot, complet pe langa subiect

| moto121 a răspuns:

Doar o sati umfle pe moment dupa care vei fi mai slab ca inainte iar da ca iei multi steroizi risti sa ti scada in lungime scula