| DANNY1004 a întrebat:

Stie cineva care sunt toate echipele din Romania care au jucat cel putin o data in prima liga in timpul comunismului si mai exista si acum? Nu conteaza in ce liga joaca acum, dar sa fie originale 100 %.

11 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Sunt lucruri pe care le poti afla in cinci minute cu Google. Dar nu, de lene preferi sa pierzi timpul altora.

| DANNY1004 explică (pentru Gizăz):

Culmea e ca puteai sa economisesti din timpul tau pretios daca te abtineai sa imi ''raspunzi''. Mai ales ca acum citesti asta si pierzi si mai mult big grin

| Catrice a răspuns:

Aia de jucau pe vremea aia sunt la pensie acum rolling on the floor
Dacă mai sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dinamo Bucuresti
Petrolul Ploiesti

| alex495 a răspuns:

Dinamo, Rapid, Steaua Bucuresti, univ Craiova

| DANNY1004 explică (pentru alex495):

La toate astea sunt tot felul de discutii despre care e echipa adevarata.

| alex495 a răspuns (pentru DANNY1004):

Univ Craiova sa spunem, steaua s-a impartit in 2 din cauza ciobanului, rapid si dinamo au decazut mult tot din cauza conducerii. Dinamo cica ar fi condus din umbra de dragnea de aia nu vrea sa l cumpere nimeni de la negoita

| DANNY1004 explică (pentru alex495):

La toate echipele pe care le-ai spus sunt unii care zic ca sunt acele adevarate si altii ca nu. Adica nu numai la Steaua. Eu din cate stiam Talpan e avocat, nu cioban si oricum el e numai pus in fata, dar toate procesele oricum le castiga armata chiar daca puneau avocat un cioban de la o stana.

| alex495 a răspuns (pentru DANNY1004):

Becali, de el ziceam. Si a batut joc de echipa. Se baga peste antrenori, zici ca le stie el pe toate, a pierdut stema, numele si trofeele. Fotbalul romanesc e plin de prosti din astia, noroc cu academia lui Hagi, mai produce el ceva. In rest numai jucatori de s betivi si curvari, mai ales astia la echipa mare

| DANNY1004 explică (pentru alex495):

Stiu ca de Becali ziceai dar eram ironic pentru ca Talpan e si mai cioban ca el, dar asta e intr-un fel o jignire pentru ciobani daca ii compar cu el. Degeaba ar castiga toate procesele cei de la armata, pentru a tot timpul o sa fie foarte multi care o sa zica ca nu e echipa aceea e STEAUA adevarata.