| NicklausMikaelson a întrebat:

Stie cineva niste exercitiii pentru Maini, Spate si Piept? (Daca nu, pentru coapse)

7 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Maini, adica palme? laughing

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu, nu stiu.

| iuliana5550125 a răspuns:

Uite am luat de pe un sitetongueentru a fi mereu in forma este indicat sa-ti faci un obicei din a face sport. Nici nu este greu daca iti propui de la bun inceput scopul pentru care iti lucrezi corpul.

Fie ca elimini surplusul de greutate, fie ca iti tonifici musculatura, fie ca vrei sa ai mai multa energie, miscarea este cea mai potrivita pentru un stil de viata sanatos. Nu-ti mai trebuie decat un plan pentru alimentele cele mai sanatoase si te vei simti cu totul altfel.

Iata 5 exercitii pentru piept, spate, picioare si abdomen, pe care le poti face indiferent daca esti la sala sau acasa. Iti recomandam 10-12 repetari pentru exercitiile care implica partea superioara a corpului si 10-15 repetari pentru partea inferioara.

Pentru piept
Intinde-te pe podea cu spatele drept. Tine cate o greutate in fiecare mana, in dreptul pieptului, avand bratele paralele cu podeaua. Incordeaza-ti muschii pieptului ridicand ambele maini usor indoite. Revino apoi in aceeasi pozitie.

Pentru spate
Intinde-te pe burta cu genunchii indoiti si cu varfurile picioarelor intinse. Pune mainile la ceafa si ridica-ti pieptul de pe podea. Cateva extensii iti vor lucra muschii inferiori ai spatelui cum nici nu te astepti!

Pentru picioare
Pentru a-ti lucra partea superioara a picioarelor si fundul, este recomandat sa faci cateva fandari cu cate o greutate in fiecare mana. Daca observi ca unul din membrele tale inferioare are masa musculara mai dezvoltata decat celalalt picior, antreneaza-l mai putin pana cand vor deveni simetrice.

Pentru abdomen
Intinde-te pe podea cu fata in sus. Relaxeaza-ti spatele si, in special, gatul si intinde mainile in dreptul urechilor. Cu picioarele intinse, ridica-ti spatele si picioarele de pe podea in acelasi timp. Acest exercitiu este un pic mai greu de facut, dar cu putin antrenament vei reusi!

Pentru abdomen si spate
Intinde-te pe spate cu genunchii indoiti si cu mainile la ceafa. Fa cateva abdomene ducand cotul drept la umarul stang si invers. Astfel, iti vei lucra nu doar abdomenul, ci si spatele.

| iuliana5550125 a răspuns:

Pentru a fi mereu in forma este indicat sa-ti faci un obicei din a face sport. Nici nu este greu daca iti propui de la bun inceput scopul pentru care iti lucrezi corpul.

Fie ca elimini surplusul de greutate, fie ca iti tonifici musculatura, fie ca vrei sa ai mai multa energie, miscarea este cea mai potrivita pentru un stil de viata sanatos. Nu-ti mai trebuie decat un plan pentru alimentele cele mai sanatoase si te vei simti cu totul altfel.

Iata 5 exercitii pentru piept, spate, picioare si abdomen, pe care le poti face indiferent daca esti la sala sau acasa. Iti recomandam 10-12 repetari pentru exercitiile care implica partea superioara a corpului si 10-15 repetari pentru partea inferioara.

Pentru piept
Intinde-te pe podea cu spatele drept. Tine cate o greutate in fiecare mana, in dreptul pieptului, avand bratele paralele cu podeaua. Incordeaza-ti muschii pieptului ridicand ambele maini usor indoite. Revino apoi in aceeasi pozitie.

Pentru spate
Intinde-te pe burta cu genunchii indoiti si cu varfurile picioarelor intinse. Pune mainile la ceafa si ridica-ti pieptul de pe podea. Cateva extensii iti vor lucra muschii inferiori ai spatelui cum nici nu te astepti!

Pentru picioare
Pentru a-ti lucra partea superioara a picioarelor si fundul, este recomandat sa faci cateva fandari cu cate o greutate in fiecare mana. Daca observi ca unul din membrele tale inferioare are masa musculara mai dezvoltata decat celalalt picior, antreneaza-l mai putin pana cand vor deveni simetrice.

Pentru abdomen
Intinde-te pe podea cu fata in sus. Relaxeaza-ti spatele si, in special, gatul si intinde mainile in dreptul urechilor. Cu picioarele intinse, ridica-ti spatele si picioarele de pe podea in acelasi timp. Acest exercitiu este un pic mai greu de facut, dar cu putin antrenament vei reusi!

Pentru abdomen si spate
Intinde-te pe spate cu genunchii indoiti si cu mainile la ceafa. Fa cateva abdomene ducand cotul drept la umarul stang si invers. Astfel, iti vei lucra nu doar abdomenul, ci si spatele.

| EoLLnooP a răspuns:

Pt piep si maini flotari, si pentru spate flexii! sper ca te-am ajutat funda+vot pls

| Cosmin86 a răspuns (pentru EoLLnooP):

Maini cu flotari?/

daca nu stii NIMIC, de ce cersesti o funda PENIBILA?/

esti IDIOT sau ce?