| amorezul17 a întrebat:

Stiu mai multe tipuri de flotari, dar care sunt cele mai utile, si la cu ce-s mai bune flotarile in pumni fata de cele normale, sau de cele cu bataie?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde ce obiectiv ai.

daca vrei sa lucrezi mai mult piept, cele cu bratele departate, mai mult triceps, cele cu mainile apropiate.

daca vrei umeri mai mult, fa-le stand in maini ( cu picioarele sprijinite pe un zid ) sau la paralele ( unde ai tot corpul in aer ).

In principiu daca vrei forta fa maxim 5 repetari ( poti peste, alege alt exercitiu sau adauga greutate ), vrei masa musculara, maxim 10 repetari, vrei rezistenta, peste 10.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Cele mai bune pentru brate sunt tractiunile, flotarile sunt pentru tot corpul, genoflexiunile pentru picioare fa asa
20 ori 3 seri flotari
10 tractiuni ori 2 seri
50 de genoflexiuni ori 2 seri cu sticle de nisip apropo nu trebuie intens faci cat poti nu dintr-o data, cardio macar alergare 30 de minute bafta multa deci eu as merge a sala in locul tau