| Kerekes_Arnold_1989 a întrebat:

Sunt arbitru si trebuie sa ma antrenez sa alerg ca sa am o conditie fizica buna dar pe langa asta as dori sa pun ceva masa musculara pe mine! fac sala de 4 ori pe saptamana si pe langa asta si alerg dimineata aproape in fiecare zii...e bine asa? pot sa fac ambele? sau influenteaza negativ alergatul; cresterea in masa musculara? cel mai copmplex raspuns are funda ...mersi

1 răspuns:
| Marius233 a răspuns:

E bine ca si alergi pentru ca faci exercitii cardio care ajuta foarte mult. Sala poti face si de 14 ori pe saptamana daca nu faci cu cap ( ba chiar poti sa iti pierzi din forta ) adica sa ai un anumit program pe care sa il respecti ORICE s-ar intampla, sa ai mese bogate, si sa dormi bine.