| Cosmin38384 a întrebat:

Sunt bune proteinele whey până la urmă?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde pentru ce. Dacă crezi că proteinele whey, după ce le iei. și mai faci și sală. ele se așează imediat și fac mușchi, ele sunt bune pentru cei ce le vând, să facă bani cu ele. Ai nevoie de mâncare diversă ca să fii sănătos și să faci mușchi, iar nu de suplimente de proteine trecute prin fabrică. Aceasta este legendă urbană.

| Frank51 a răspuns:

Sunt bune, contin aminoacizii esentiali, practic inlocuieste cu succes orice alta forma de proteina.

| gabicoo a răspuns:

Ce vrei să zici cu acest "până la urmă"?
Da! Până la urmă toți ajungem în pardesiu de scânduri și cazați la garsonieră confort redus!
Sfatul meu: nu mai da banii pe prostii și încearcă să mănânci cât mai natural!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt folosite in alimente ca sa adauge proteine. In nuttela, in pateu, cascaval. Asta inseamna ca sunt bune si se digera usor, sunt ca vitaminele in cereale

| Ursati_Danu_1994 a răspuns:

Da sunt bune daca vrei sa pui masa musculara pe tine dar daca vrei sa slabesti nu recomand, nu au nici un efect rau si sunt complet sanatoase

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ursati_Danu_1994):

Si daca vrei sa slabesti sunt ok, te ajuta sa nu pierzi prea mult din masa musculara (stii ca atunci cand slabesti nu arzi doar grasime, pierzi si din masa musculara).

| deeajk109 a răspuns:

Proteinele Whey sunt bune, dar după părerea mea nu mai da bani pe acestea.Mai bine mănânci sănătos si natural si nu îti mai consumi bani si o sa fi cu profit în plus.