| laursortir a întrebat:

Sunt la o echipa din Bucuresti care n-are seniori si ma intreb daca o sa ma duc pana 17 18 ani si apoi si imi caut echipa de liga 3 sau liga 2 oare o sa ma ia vreo echipa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti bun atunci o sa fii luat.

| RzV28 a răspuns:

Tu trebuie sa muncesti mult la aceasta echipa, sa iti faci treaba si sa te pregatesti cat mai bine posibil daca vrei sa urmezi o cariera in fotbal. Sunt multe echipe de liga 3-4 chiar si a doua care cauta mereu noi jucatori si de pe la varsta de 15-16 ani poti incerca sa urmaresti echipele din zona ta care joaca in primele 4 ligi si sa vezi cand sunt in cautare de noi jucatori si sa te duci sa dai si tu probe si daca esti bun ei te vor lua in echipa de atunci, nu trebui sa stai acolo pana la 17-18 ani, de obicei echipele vaneaza jucatorii de tineri, poti vedea exemple si in liga 1 unde sunt cativa jucatori remarcati si nu au mai mult de 19 ani. Trebuie sa ajungi sa joci cat mai devreme in meciurile de seniori, de pe la 15-16 ani deja sa joci meciuri de 90 de minute si cu siguranta cariera ta va incepe altfel. Dar cel mai important e sa te antrenezi cat mai bine si sa cresti individual si daca tu esti bun poti fi vazut si acolo si luat de o echipa.