| S3se a întrebat:

Sunt mai bune astea decat GFX-8 sau Anabolic Protein?(daca iau doar o cupa dupa antrenament)
http://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=26&cID=115&dI D=0&bID=0

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Depinde de ce ai nevoie. NU e mai bun sau mai prost. Este diferit. Whey protein contine doar proteine. GFX Contine pe langa proteine si carbohidrati si creatina. Probabil ca de asta ti-ai dat si tu seama citind compozitia fiecaruia.

Astea sunt suplimente, si dupa cum le spune si numele au rolul de a suplimenta dieta ta zilnica. Deci daca ai o lipsa de proteine si ai deci nevoie doar de proteine mai multe, mergi pe whey. Daca ai nevoie si de niste calorii in plus ia gfxul

| S3se explică (pentru Nickname1890):

Am nevoie de masa muscularalaughing

| Nickname1890 a răspuns (pentru S3se):

Nu o sa pui tu masa musculara doar pentru ca iti cumperi un supliment. Stai linistit.
Masa musculara se face in timp, cu mult antrenament si o dieta echilibrata hipercalorica/hiperproteica. Suplimentele joaca doar un mic rol in acest proces, undeva la 20% poate mai putin. Parerea mea.

Deci daca vrei masa musculara, ia GFX-ul dar nu te astepta la minunihappy

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sunt produse diferite... GFX e un gainer si celalalt e un concentrat proteic.