| TicTacUser a întrebat:

Super mass gainer (dymatize) sau GFX-8 (pro nutrition)? si argument va rog...

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere sfatul medicului sportiv/ de familie!
Nu lua după ureche muzicală!
Pa, pa.

| Goldenboy97 a răspuns:

Mergi pe gfx 8 are cantitatea de proteine aproape egala cu cea a proteinelor, +creatina, BCAA, Taurina, Arginina. Pe cand Super mass are o cantitate mare de carbohidrati (corpu foloseste o cantitate pentru a se reface iar ceilalti sunt depozitati sub forma de grasime) portiile sunt imense.

| Cosmin86 a răspuns:

Uita-te singur la ce contine fiecare si compara-le. trebuie sa inveti sa-ti alegi singur un produs, in functie de obiective/necesitati/etc.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Super mass gainer, desi are ca minus faptul ca nu se dizolva asa cum ar trebui. nu am folosit gfx, si nici ideea de a folosi pro nutrition nu ma incanta

| AntrenorFitness a răspuns:

Brandul, compozitia nutritiva, rezultatele recomanda Super mass gainer.