| Simpatic a întrebat:

Tolea versus "Rambo", revansa se pare ca de data asta vor fi pe reguli MMA, cine va castiga de data asta? in prima confruntare dintre Tolea si Florin Rambo, Tolea a fost distrus.
Se pare ca animalul de tolea numai are curaj sa se bata tot pe reguli de K1, stie ca pe MMA are o sansa.
Chiar daca ma risc sa spun un pronostic cred ca tot Rambo castiga si de data asta, prima data am nimerit pronosticulwinking

https://dynamitefighting.com/......a-revansa/

Voi ce spuneti?

11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

...întrebare: cine naiba mai e și rambo asta rolling on the floor

| Simpatic explică (pentru Catrice):

Il cheama Florin "Rambo" Lampagiu si este un luptator de kickbox si MMA tanar si destul de bun pe kickbox, o spune palmaresul sau la profesionisti, la MMA sta putin mai slab ca si profesionist.
Fiind mai bun ca Tolea pe kickbox si bunicel pe tehnicile de MMA ma gandesc ca o sa-l bata iarasi pe Tolea, de aceasta data vor lupta in cusca.
Stiu ca jurnalistii si sportivii, antrenorii de specialitate au zis ca in kickbox pare sa fie urmasul lui Morosanu, atat de bun este considerat.

| alina2k18 a răspuns:

Pariez pe Florin Rambo [ Florin La(m)bagiuwinking ] laughing

| Simpatic explică (pentru alina2k18):

Bati bine unde bati, are un nume ciudat este adevarat, omul este si semi-analfabet l-am tot auzit vorbind in conferinte de presa, dar el stie una si buna sa bata, este ciocanar pe stilul lui morosanuwinking

| AnastasiaK a răspuns:

Depinde de mai multe chestii. In primul rand, desi nu-mi place sa spun asta, Dynamite nu e chiar cea mai corecta gala existenta, deci oricum ar fi, Rambo e de la Scorpions, daca se ajunge la puncte va fi avantajat. Bine, pe de alta parte, singura sansa pe care o vad eu pentru Tolea e sa castige inainte de termen ca rezistenta pentru tot meciul s-a vazut ca n-are. Dar daca reuseste sa aduca lupta la sol, eu cred ca va fi a lui, acolo conteaza mult diferenta de greutate dintre cei doi. In MMA e greu sa nu se ajunga la sol, dar si eu as vrea sa castige Rambo. Totusi, de data asta nu cred ca ma mai uit la gala happy

| Simpatic explică (pentru AnastasiaK):

Daca nu te uiti iti povestesc eu ce s-a intamplatwinking
sper sa bata Rambo laughing

| Simpatic explică (pentru AnastasiaK):

Am revenit cu un comentariu asa cum am promis, meciul nu mi-a placut, no offence de astfel nu imi plac meciurile de MMA nu-s la fel de spectaculoase precum cele de box sau kickbox.
Pe de alta parte meciul acesta nu a avut nicio esenta tolea da avioane nu stie sa loveasca cu pumnii s-a bazat doar pe forta fizica "la trante", ajutat de cele inaltime si mai ales de cele 40 de kg in plus fata de rambo de cate ori l-a prins de atatea ori l-a trantit la podea, dar in final nu a reusit nici ghilotina nici nimic, a castigat la puncte sa-i zic asa dupa cele 3 reprize ale meciului, deci un meci plictisitor si naspa.
https://www.youtube.com/watch?v=t9vXhT9XoeY
Cred ca si tu si eu asteptam cu nerabdare meciul
Benny Adegbuyi vs Badr Hari;)

| AnastasiaK a răspuns (pentru Simpatic):

Mulțumesc pentru rezumat! Mie mi se pare ca meciul a fost un aranjament ca sa iasa amandoi "curat" din asta. Tolea nu-si incheie cariera cu acea înfragere rusinoasa, iar Rambo, desi a pierdut, ramane cu laudele ca a rezistat 3 reprize la MMA si l-a invins la kick si la skan. E prima data cand vad un meci de MMA in care nu se incearca niciun schimb de poziție si in care adversarii nu se lovesc decat foarte putin la sol. In fine, e doar o parere. Da, astept meciul lui Benny, dar pana atunci ma uit si la Colosseum maine...merg sa sustin un prieten, nu de alta. Ca si asta mi se pare o gala tot de nivelul Dynamite, din pacate.

| Simpatic explică (pentru AnastasiaK):

winking

| Mete0ra a răspuns:

Rambo mane

| Simpatic explică (pentru Mete0ra):

Si eu merg pe acest pronostic