| MrBlack321 a întrebat:

TPU! Am o intrebare pentru footbalisti. Cu ce mingi merge efect mai mare? Cu heliu sau altele?

1 răspuns:
| Altadata a răspuns:

Nu stiu daca contribuie foarte mult daca e cu heliu sau altceva. Mai mult conteaza din cate piese este facuta. Mingea trebuie sa fie stabila in aer, mingea ia efect dupa cum o suti. Ai aici un articol
http://www.descopera.ro/......otbal-2014
Si am jucat cu brazuca si cu jabulanii mingi originale pe vant. Mingea jabulani este putin mai grea si daca ai vant in fata nu chiar puternic mingea in aier ia un efect de zig-zag, iar mingea brazuca e mai usoara si in aer cu vant putin este foarte stabila. In concluzie conteaza cum suti si putin mingea, dar nici decum cu ce e umflata mingea.