| Angelo_Luis_1997 a întrebat:

TPU cum sa rezist mai mult cand alerg? cand alerg obosesc foarte repede

Răspuns Câştigător
| XxD34THxX a răspuns:

Nu ai conditie fizica, iti recomand sa alergi putin la inceput si pe urma 10-20 zile alergi si pe urma sa vezi, nu mai obosesti deloc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sedentarismul si lipsa totala de activitate fizica isi spun cuvantul in cazul tau.
Asa este la inceput, dar alergand zilnic cate 1-2km si marind progresiv distanta, vei ajunge ca la sfaristul lunii sa poti alerga 4-5km fara efort.
Jenant ca la varsta asta sa nu fii in stare sa alergi, din cauza ca nu esti fit.
Datul din degete pe computer sau tastele telefonului, nu ajuta picioarele happy

| AlexandruInu a răspuns:

Fa exercitii cardio.

| Zoltan_Paljanos_1985 a răspuns:

Depinde Și unde alergi(adică zonă aer curat sau nu), și la ce intesitate?

| Maddox_Mark_2001 a răspuns:

Respira pe nas si expira pe gura nu ai sa obosesti asa repede