| anonim_4396 a întrebat:

TPU, dacă fac tracțiuni cu priza lata pentru umeri, trapez și spate + flotări cu mâinile depărtate in cât timp o sa am umerii și spatele mai lat?

9 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Nu se poate ști exact pentru că depinde foarte mult de vârstă, alimentație și nivelul de calciu. Ținând cont de faptul că structura osoasă se modifică mult mai greu decât cea musculară o să dureze un an sau 2 ca să apară ceva rezultate. Îți recomand să practici și înnot, și acesta ajută dacă vrei să fii mai lat în umeri.

| Edmonds2342 a răspuns:

Nu te aștepta la minuni, dar după o săptămână, rezultatul va fi vizibil

| Cosmin86 a răspuns (pentru Edmonds2342):

Vrei sa spui dupa 4-5 luni va fi vizibil. Dupa o saptamana ce naiba sa vezi?

Si el nici macar nu a mentionat ce alimentatie are... daca, spre exemplu, mananca 3-4 fripturi pe zi + orez, cartofi, paste, etc.

| Edmonds2342 a răspuns (pentru Cosmin86):

Așa e. La mine, cel puțin, rezultatele se vad destul de rapid, dar depinde de la om la om

| Cosmin86 a răspuns (pentru Edmonds2342):

Cati ani de antrenamente ai?

| Edmonds2342 a răspuns (pentru Cosmin86):

Aproximativ 2

| Cosmin86 a răspuns (pentru Edmonds2342):

Dupa 2 ani ai invatat sa te antrenezi si sa te alimentezi. De-aia progresezi mai repede decat altii.

90% nu stiu sa se antreneze... de alimentatie nu mai zic.

| Edmonds2342 a răspuns (pentru Cosmin86):

Plus ca alimentația de mic copil are mare impact asupra dezvoltării corpului

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Salut, spatele este foarte putin antrenat la flotari. Daca vrei sa faci exercitii pentru umeri cu greutatea corpului iti recomand Flotarile Pike sau HandStand Push-up ( Flotari stand in maini ). Rezultatele o sa apara cu timpul, nu peste noapte. 5 - 6 luni sau poate mai putin depinde si de geneticul tau, cu totii avem parti care se dezvolta mai greu/ mai repede.