| raMLesS a întrebat:

Urasc din tot sufletul sa-mi antrenez picioarele, am un program de antrenament bine pus la punct, dar dupa ziua de picioare, regret decizia facuta si asta pentru ca 2-3 zile de la antrenament, sunt disfunctional, abia pot sa merg, ma dor picioarele la fiecare pas.
Prima zi nu am nimic, doar ca-mi simt picioarele ca jeleurile, dar ziua urmatoare si inca 1-2 zile dupa asta, e teroare, ma afecteaza si la condus, ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

E cea mai urata si demoralizatoare febra... eu am mai scos din exercitii si e putin mai ok.

Ah, si m-a ajutat metoda preobositii: la inceputul antrenamentului fac 4 serii cu exercitii de izolare (extensii si flexii, deci 8 serii in total) inainte sa trec la genuflexiuni si fandari, asa lucrez cu greutate mai mica la exercitiile grele si obtin un stimul foarte bun.

1 răspuns:
| SuperFata a răspuns:

Https://fitness-nation.ro/......-musculara
Uite, ai aici tot ce trebuie sa știi și sa faci după antrenamentele la sala.
Sunt sfaturi de la o persoana avizata.
P. S. Vei găsi acolo cum sa calmezi durerile musculare de după sport intens.