| UserName250000 a întrebat:

Cum pot sa o oblig pe mama sa nu mai imi dea ciorba? Ciorba facuta de parintii mei o urasc din tot sufletul. Isi schimba gustul ziua urmatoare chiar si cand nu e in frigider. Ciorbele facute de vecinii mei si bunica mea sunt bune si nu isi schimba gustul ziua urmatoare? Ce pot face?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E foarte simplu, fa tu ciorba.

| mgtow a răspuns:

Le zici sa faca ciorba buna

| Panamax a răspuns:

Este simplu, nu o mananci.Si o sa inteleaga.

| cfrtobias a răspuns:

Zi la mama ta sa faca mai putin pentru o zi sau cat e nevoie doar

| GirlOnline81 a răspuns:

Cu riscul de a-ti supara mama, fii sincer/a cu ea. Si apoi ce e aia "ciorba"? Apa murdara cu ceva inauntru, de care nu ai nevoie zilnic.

| alex15ccc a răspuns:

Vorbeste cu mama despre asta, dar ai grija sa nu o jignesti

| Csander a răspuns:

Nu ar fi mai frumos sa apreciezi ca ti se da? Cum te-ai simti daca n-ai mai avea acea ciorba facuta de parintii tai, dar nici altceva in schimb?
E doar o impresie ca mancarea facuta in alta casa este mai buna, asta doar pentru ca gustul tau s-a obisnuit deja cu ceea ce ai acasa, iar atunci cand incerci aceeasi mancare, facuta in alta parte, iti lasa impresia ca este mai buna sau mai rea, niciodata la fel.

| LoVance0000 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic! vezi ca smantana ce o adauga la urma sa fiarba mai mult de 5 minute.