| 12sexy a întrebat:

URGENT maine ma duc la cros si vreau sa ies printre primii(alerg foarte bine) prietenii mi-au spus sa beau inainte multa apa e bine sau nu alte metode mai stiti?
Funda...

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Mananca multi carbohidrati in seara asta de exemplu o portie mare de paste (pentru energie), bea multa apa.

Iar maine dimineata nu incerci nimic nou. Ce mananci de obicei la micul dejun aia vei manca si maine incerci sa-ti respecti programul zilnic cu care te-ai obisnuit.

Cat despre cross, multi au tendita de a pleca foarte tare la inceput ca dupa primul km sa nu mai poata. Tu stii cat de bine alergi si care este un ritm pe care poti sa il sustii, dar ai grija sa nu cazi in plasa sa pleci prea tare la inceput ca dupa aia sa nu mai poti. Cel mai bine este sa iti cunosti ritmul si sa il sustii, iar pe ultimii km sa incepi sa fortezi daca simti ca merge.

| 12sexy explică (pentru Nickname1890):

Prietenii mi-au zis ca daca beau multa apa am mai multa enrgie
mersi pentru raspuns

8 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Ce distanta alergi?

| 12sexy explică (pentru Nickname1890):

Cred ca sunt 2-3 km

| 12sexy explică (pentru Nickname1890):

2-3 km

| Nickname1890 a răspuns (pentru 12sexy):

Apa nu iti da energie, prietenii tai nu stiu ce vorbesc. Apa te hidrateaza si atat.

In cazul asta ca e distanta mica trebuie sa alergi destul de tare. Daca stii ca alergi bine si vrei sa castigi nu trebuie sa lasi pe nimeni sa se distanteze mai ales daca nu ii cunosti, pentru ca nu ai mult timp sa ii ajungi.

| 12sexy explică (pentru Nickname1890):

Mersi pentru raspunsuri
am iesit pe locul 10

| Nickname1890 a răspuns (pentru 12sexy):

Nu e rau... sper ca te-au ajutat sfaturile happy

| JordanDeRomania a răspuns:

Si eu sunt sportiv de performanta in domeniul Baschet si iti pot da un sfat de ajutor.
Sa mananci inainte sa alegri cu 2 ore. Daca mananci inainte cu o ora sau mai putin risti sa ti-se faca rau in timp ce alegri sau poti chiar lesina. Si da, sa bei multa apa sa nu te dezihratezi happy Asta e tot happy Succes si ai grija sa iei locu' 1winking