| Bebitaa a întrebat:

Urgentttt! Spuneti-mi si mie niste exercitii pentru picioare care se pot face acasa. Am niste paranteze urate in partea de sus si gambe subtiri. Trebuie sa imi maresc masa musculara neaparat. funda

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu faci o confuzie, ai habar ce inseamna 6 repetari?

6 repetari = SA NU POTI sa o faci pe a 7-a, nu sa poti sa faci 20 si sa te opresti dupa 6.

Cand POTI mai mult de 6, maresti greutatea, asta e principiul.

Ca am vazut ca ai raspuns de multe ori cu 6 repetari.

| DX190 a răspuns (pentru Cosmin86):

Frate, eu am recomandat numarul acela de repetari in caz ca sunt incepatori, sa o ia cu "usurelu'".

| DNSK a răspuns:

Grija mare sa nu risti sa dai in penibil cu o masa musculara foarte dezvoltata la picioare si in restul corpului nu. Mai bine fa exercitii pentru toti muschii si vei fi bine proportionata