| sica2 a întrebat:

Va rog cei de pe TPU eu n-am asa multi bani ca cei care sunt fi de bogatasi sa merg la sala sau la inot dar imi puteti recomanda niste exerciti de crescut in inaltime, ofer funda si va rog mult de tot pe toti ofer funda

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mie nu mi se pare ca trebuie sa fi "bogatas" sa mergi la sala, ci om normal.

Inaltimea e determinata genetic, nu prea ce sa-i faci, decat mananca bine si evita exercitiile care pun presiune pe coloana.

Uite un articol interesant, citeste-l cu atentie :
http://www.getfit.ro/sanatate/anatomie-fiziologie/crestere-in-inaltime.html

P.S. : pastreaza funda pentru obsedati, o sa gasesti destui :))

| SoJustMeAndU a răspuns:

Poti iesi in fiecare zi afara sau de cate ori poti sa joci baschet cu prietenii sau poti chiar si singur, stai vreo 2-3 ore arunci cateva cosuri, sau joci cu prietenii un meci restrans.Crede-ma eu am facut 1 an baschet si am crescut in jur de 9 cm(de la 1.61 la 1.70)SUCCES!

| Cosmin86 a răspuns (pentru SoJustMeAndU):

Nu ai crescut din cauza baschetului, cresteai oricum happy
faza ca "de la basket cresti in inaltime" e un mit, ca multe altele