| Freky229 a întrebat:

Vreau sa fac muschi acasa, am doua gantere acasa.
Cam cate sa fac pe zi? + abdomene si flotari.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. Cu abdomene si flotari lucrezi ft putine grupe, nu vrei sa lucrezi TOT corpul?

2. De ce "pe zi", muschii se dezvolta in zilele de pauza. Ideal o grupa musculara se lucreaza o data pe saptamana ( in celelalte zile, lucrezi alte grupe ).

Pentru muschi se fac PUTINE repetari cu greutati din ce in ce mai mari. Trebuie sa maresti GREUTATILE, si NU numarul de repetari ( gen daca faci 300 de flotari dezvolti rezistenta, NU muschi )

3. CEL MAI IMPORTANT lucru e alimentatia... fara sa-ti asiguri suficiente proteine, o sa progresezi putin si apoi stagnezi ( am vazut oameni care dupa 5-6 ANI de sala aratau cam la fel ).

Documenteaza-te, ce vrei tu nu se face usor.

Mananci macar 4-5 mese pe zi, proteine si carbohidrati la fiecare masa? Spre exemplu: cate fripturi mananci pe zi?

| Ya_Mihail_1989 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ms Cosmin laughing

| SERIALS a răspuns (pentru Cosmin86):

Foarte cool