| Xw3R a întrebat:

Vreau sa imi iau o gantera reglabila (10 kg de inceput). Cate serii si ce tip de exercitii ar trebui sa fac pentru forta si masa musculara?

Răspuns Câştigător
| 1231242 a răspuns:

Orice exercitii pentru piept, triceps, practic orice grupa.

5 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Începe ușor și progresează, începe cu cât crezi tu că ar fi bine pentru început.

| Xw3R explică (pentru 1231242):

Pai incep cu 5 kg. Dar nu mi-ai spus ce tipuri de exercitii pot face cu gantere, si din pacate, nu-ti pot da funda.

| Xw3R explică (pentru 1231242):

Ok, fie.

| 1231242 a răspuns (pentru Xw3R):

Orice exercitii pentru piept, triceps, practic orice grupa.

| Chitaristul26 a răspuns:

Presa verticala, ridicari laterale de brate(umeri)
Presa orizontala, fluturari(piept)
Skullcrusher(triceps)
Bicep curls(biceps)
Genuflexiuni(picioare, in special cvadriceps si muschi fesieri)
Indreptari(picioare, in special spatele de jos si bicepsul femural)
Ridicari pe varfuri(gambe)

| Xw3R explică (pentru Chitaristul26):

Mersi, tu meritai funda.