| 7Azaky a întrebat:

Vreau sa imi imbuntatesc flexibilitatea intregului corp! (sa ajung sa fac spagatu, sfoara, dar nu numai)!
Flexibilitatea este scopu...stie cineva un video (mai complex si mai lung) sau o serie de exercitii ceva, care m'ar putea sa imi fac o idee despre cum sa imi modelez programul de antrenament?
( as dori sa lase comenturi cineva care este cat de cat in domeniu, adica care a practica astfel de exercitii )
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Iulya70 a răspuns:

Pai am gasit un videoclip pe youtube dar este pe engleza.Dar sa nu faci sfoara fara incalzire! Poti face intinderi musculare si o sa te doara ingrozitor de rau! http://www.youtube.com/watch?v=VLxO-UJdYU4

1 răspuns:
| mopar a răspuns:

In primul rind incalzestete bine, alearga vreo 30 min, nu e neaparat la viteza si dupa aia stai pe spagat, intindete de pe o parte pe alta dar trebuie sa stai in jur la 1 minut, e cam neplacut si dureros da fara asta nu e posibil