| Perpelea_Ionut_1990 a întrebat:

Vreau sa intru in perioada de definire, e prima oara cand fac asta si am niste intrebari:
Am inteles ca pot face antrenamentul la sala la fel ca inainte doar sa scad greutatea in asa fel incat sa fac 15-20 repetari cu pauza scurta intre serii, e ok?
Ma gandeam sa fac niste exercitii cardio (HIIT) de 2-3 ori pe saptamana, ar ajuta?
Cat timp sa tina perioada de definire?
Cat despre alimentatie, problema este ca nu tin cont de ea, chiar daca stiu ca este foarte importanta, mananc ce se gateste in casa..deci in cazul acesta, voi arde ceva grasimi? Am undeva pe la 15-20% body fat.
Daca mai aveti si alte sfaturi, le astept. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Perpelea_Ionut_1990 explică:

15 ani, aproape 16, 69kg, 1.80m, nu ma intreba de metabolism.

| radummm a răspuns:

Cel mai imp este alimentatia, am inteles ca nu ai cum sa iti schimbi alimentati, este ok atat timp cat faci cat mai mult cardio impreuna cu super serii, perioada difera de la pers la pers, varsta, kg, inaltime, metabolism