| c3rveza a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala si vreau doar masa musculara ( sa cresc ) nu neaparat definire! Consider ca mai intai trebuie sa ai ceva ca sa poti defini tin sa spun ca am putina burta deja " si colaci de salvare "! Probabil ca prin miscare si cardio voi scapa de aceasta mica problema + exercitiile de rutina!

1. Ce proteinte imi recomandati? Nu vreau raspunsuri bazate pe idei formate la coltul blocului. Vreau IDEI & PRODUSE care au dat roade la voi.
Tin sa mentionez ca am un buget de maxim de 700 lei pe luna!
Vreau pe langa proteine. vitamine, pastile pentru articulatii, eventual un detoxifiator sau ceva de genul pentru ficatel! =D Multumesc! FUNDA!

15 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ia whey gold, animal flex si animal pak.

| c3rveza explică (pentru Cosmin86):

Prietene ..decat sa raspunzi doar ca sa te afli in treaba mai bine nu mai fa asta! Da si tu niste detalii ex:
1: ce efecte au avut la tine
2: de unde le iei ( un site, magazin )
3: Cum le iei? pe toate odata le pui intr-un castron si le iei cand ai chef?
pe bune acum...

| Cosmin86 a răspuns (pentru c3rveza):

Chestiile astea te documentezi si tu, nu vrei sa-ti dau totul gura-n gura, ce naiba.

Cati ani ai de pui asemenea intrebari?

| c3rveza explică (pentru Cosmin86):

Deci nu-mi vine sa cred, JUR! Prietene m-am documentat si sunt 123534513 moduri si feluri si produse in care poti sa faci! TOcmai asta e motivul pentru care am pus aceasta intrebare aici! ca sa imi poata raspunde cineva care are experienta necesara, si doreste sa o impartaseasca!
AStea fiind spuse ..nu inteleg de ce te bagi sa mai raspunzi. scuza-ma dar niste nume de proteine gaseam si eu pe net! Halal mentalitati in ziua de astazi. te rog sa nu imi mai raspunzi decat daca ai ceva folositor de spus. mersi si scuze pentru timpul pierdut cu mine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru c3rveza):

Cu un simplu search pe google, gaseai de unde sa cumperi si cum se ia fiecare din aela.

Am dat nume de suplimente folosite personal, cele mai bune ( whey gold - cel mai bun concentrat proteic, animal flex - cel mai bun pentru incheieturi si articulatii, animal pak - cel mai bun complex de vitamine si minerale ).

Ce vrei mai mult? Nu vrei sa vin la tine sa ti le amestec cu apa sa le si iei?

| c3rveza explică (pentru Cosmin86):

Asta e raspunsul pe care il doream mai devreme. mersi mult si scuze.
Sa inteleg ca asta e shake-ul de dinainte sau de dupa antrenamentele tale?

| Cosmin86 a răspuns (pentru c3rveza):

Am zis ca am folosit. Eu mi-am imbunatatit alimentatia suficient cat sa nu mai am nevoie de suplimente.

Cand luam, foloseam whey gold dupa antr si animal pak + animal flex dimineata si intre mese.

| florynmondialul a răspuns:

Gainer: mutant mass cel mai bun dupa parerea mea! la mine a dat rezultate foarte bunehttp://www.bodytimero.com/ro/2779-MUTANT-Mass.html
creatina: cea mai buna este asta:http://www.fittshop.ro/suplimente-nutritive-774_Creatine.html#sel1547
proteine:http://www.bodytimero.com/ro/52-BSN-Syntha6.html
vitamine:http://www.fittshop.ro/suplimente-nutritive-485_Animal-Pak.html#sel1006
iar pentru"pateu" iei liv32

| bragarea12345 a răspuns:

Proteinele le gasesti in mod natural in produse cum ar fi:lapte, carne, oua, cereale, peste, orez.
Treaba cu pastilele nu ti-o recomand pentru ca iti afecteaza ficatul si inima.
eu am inceput cu un video de asta: http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM pe zi.Sa lucrezi o grupa de muschi pana simti ca i-ai dezvoltat.Nu pe toti odata. sper ca te-am ajutat! Funda? :)

| Cosmin86 a răspuns (pentru bragarea12345):

Serios? pastilele iti afecteaza ficatul si inima?

Esti doar un copil mic care cere si el "funda", nu?

| bragarea12345 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu...am vrut sa dau doar un sfat... daca vrea sa-l ia in considerare bine, daca nu, nu.Nu te priveste pe tine! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru bragarea12345):

Nu mai da sfaturi tampite.

p.s. : proteinele ca supliment sunt sub forma de praf, am folosit ANI de zile, asa ca stiu foarte bine cum arata, NU EXISTA sub forma de pastile.

E bine ca dai sfaturi legat de ceva ce NU EXISTA.

Copil pampalau... vrea "funda", ca o femeie!

| bragarea12345 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu nu vreau nici o funda... daca vrei uita-te pe contul meu sa vezi daca am.Ti-am zis, am dat doar un sfat despre ce credeam eu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bragarea12345):

Bun, dar mai documenteaza-te inainte sa "crezi" ceva

| bragarea12345 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok.Asa o sa fac! happy